Drukarnia online

Druk to jeden z najstarszych i najtańszych środków przekazu masowego. Nie będziemy się rozwodzić nad jego historią, która sięga bardzo odległych czasów.

To właśnie ten sposób reklamy, chociaż w obecnych czasach mocno wypierany przez digital media, jest jednym z najlepszych sposobów zaprezentowania wartości własnej firmy. W dalszym ciągu materiały drukowane są chętnie wybierane do zaoferowania własnych produktów poprzez katalogi, ulotki, foldery, broszury i wiele, wiele więcej pokrewnych produktów, a także zaprezentowania własnej osoby poprzez wizytówki. Taki skromny gest pozwala utożsamiać klienta z firmą, już podczas pierwszej spotkania.

My doskonale wiemy, że nie da się zrobić drugi raz pierwszego dobrego wrażenia, dlatego dostarczane przez nas reklamy drukowane charakteryzują się wysoką jakością oraz niepowtarzalną szatą graficzną. Nasze oferta skierowana jest do osób ceniących produkty estetyczne i przyciągające uwagę za rozsądną cenę.

Druk cyfrowy - Wizytówki, plakaty, katalogi, ulotki

Druk cyfrowy a offsetowy

Druk cyfrowy jest alternatywą do druku offestowego. W dzisiejszych czasach specjalizuje się w nim większość szanujących się firm poligraficznych i agencji reklamowych ze względu na korzyści wynikające z jego zastosowania. Szybkość oraz cena wydruków już od pierwszej sztuki pozwala budować trwałe i korzystne relacje biznesowe z korzyścią dla obu stron.

 

Mówiąc krótko druk cyfrowy polega na dostarczeniu materiałów przeznaczonych do druku w postaci cyfrowych danych. Takie dane przesyłane są bezpośrednio z komputera do plotera cyfrowego za pomocą interfejsu, co pozwala na wydruk bez konieczności przygotowania matryc drukarskich. Dzięki takiemu rozwiązaniu realizacja zamówień przebiega bardzo szybko i sprawnie. Możliwa jest również realizacja zamówień tzw. „na poczekaniu”, gdzie klient otrzymuje zamówienie jeszcze tego samego dnia. Bez matrycowy system druku znacząco obniża koszty druku, szczególnie przy małych i bardzo małych nakładach oraz daje bardzo krótki czas uzyskania pierwszej odbitki, z możliwością modyfikacji projektu bez przygotowywania kolejnych matryc.

Wydruki wykonane techniką cyfrową charakteryzują się o wiele większą jakością niż te pochodzące ze zwykłej drukarki pod warunkiem, że drukarnia posiada bardzo dobry park maszynowy do druku cyfrowego. Drukowanie odbywa się w błyskawicznym tempie a zaawansowana technologia pozwala uzyskać jakość niemalże dorównującą drukom offsetowym. Druk cyfrowy daje właściwie nieograniczony wachlarz możliwości w zakresie graficznej obróbki obrazu i zarządzania paletą kolorów. Jedyną barierą są tutaj parametry sprzętowe używanych w zakładzie urządzeń. Już w gotowej fazie wydruki cyfrowe nadają się do dalszej obróbki introligatorskiej. Może to być np. dodatkowe tłoczenie folii na gorąco, sztancowanie, pokrywanie lakierem UV oraz laminowanie folią błyszczącą, matową lub soft touch (miękka w dotyku).

Druk wielkoformatowy - Banery, folie, siatki mesh

Druk wielkoformatowy

Druk wielkoformatowy jest jednym z najpopularniejszych środków przekazu, chętnie wybierany do zaprezentowania własnej marki w przestrzeni publicznej. Wbrew pozorom duży format to nie tylko bilbordy i banery reklamowe. technologia wielkoformatowa ma zdecydowanie szersze zastosowanie. Większość z nas ma z nią styczność częściej niż przypuszcza.

Więc czym jest właściwie druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy jest odmianą druku cyfrowego. Taki rodzaj druku nie jest obsługiwany przez domowe drukarki oraz te wykorzystywane w biurach. Umownie zakłada się, że druk wielkoformatowy rozpoczyna się od 50cm dochodząc nawet do kilku metrów szerokości. Jest kilka technologii wykorzystywanych przy druku wielkoformatowym takich jak:

  • solwentowa
  • ekosolwentowa
  • ink (atramentowa)
  • termosublimacyjna
  • offsetowa
  • UV
  • lateksowa

Materiałem wykorzystywanym do druku wielkoformatowego najczęściej są: folie, papiery oraz banery.

Drukarnia RWDESIGN

Dzięki zastosowaniu różnych technologii, druk wielkoformatowy ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz, ponieważ jest odporny na warunki atmosferyczne.

Strony internetowe

Strony internetowe

Sklepy internetowe

Sklepy internetowe

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron

Identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna

Projekty graficzne

Projekty graficzne

Drukarnia

Drukarnia

Nasze realizacje

Nasze realizacje

Potrzebujesz naszej pomocy?

Support

Support

CHĘTNIE ODPOWIEMY NA TWOJE PYTANIA.
Kontakt